Tethys - potápění v pohodě - Potápěči, kteří chtějí zdolat kanál La Manche pod vodou, se nenechají odradit

Tethys - zajímavosti a články


 

 Potápěči, kteří chtějí zdolat kanál La Manche pod vodou, se nenechají odraditDivernet News / přeložil: Tomáš Kotouč

• Unikátní pokus zdolání kanálu La Manche pod hladinou na podporu výzkumu rakoviny se uskuteční v létě 2006, poté, co první pokus v září tohoto roku zmařilo počasí.

Tým, který si říká The Cross Channel Scuba Challenge, se skládá ze sedmi potápěčů, plánují svůj ponor zahájit na Shakespearově útesu poblíž Doveru a ukončit na mysu Griz Nez. Tato akce má podporu organizace Orchid Cancer Appeal (OCA) a výtěžek půjde na výzkum rakoviny varlat do nemocnice sv. Bartoloměje v Londýně.

Hledáme možnosti jak pomoci v boji proti tomuto výhradně mužskému typu rakoviny, kde jsou lékaři zatím stále velmi daleko od vítězství, říká člen týmu Colin Osborne, který založil OCA v roce 1996 poté co měl osobní zkušenost s touto nemocí. Rok 2005 je pro mě desátým rokem, co jsem se dozvěděl diagnózu. Nikdy jsem nedoufal, že se dožiji tohoto dne, protože mi tenkrát řekli, že mi zbývají tři měsíce.

Nehledě na zimu a obrovské nároky na logistiku, byl vybrán formát přeplutí kanálu pod vodou, protože to před námi ještě nikdo nedokázal, říká Colin. Ačkoliv apel zůstává hlavním motivem, tato přeplavba reprezentuje i novou kategorii pro knihy rekordů.

Potápěči budou plavat ve 30-ti minutových intervalech v hloubce 10m a tato plavba dostala přezdívku 10.000 milimetrů pod mořem. Tým je poskládán z potápěčů pocházejících z potápěčského profesionálního byznysu, z potápěčských časopisů a z Královského námořnictva. Povrchová podpora zahrnuje další dva potápěče a zdravotní sestru.

Hlavní podpůrnou lodí bude St. Cicala, bývalá vojenská loď, nyní přestavěná pro účely podmořského výzkumu a rekreačního potápění. Rovněž bude nablízku Sea Venture II, ze které budou akci sledovat představitelé The Channel Crossing Association.

Třebaže zářijový termín byl odložen, výtěžek nadační tomboly zůstává připraven na příští rok. Výhry byly poskytnuty od společností zabývajících se potápěním a celkem 4.000,-GBP tak bylo vybráno pro OCA.
 
.:


 
1721399285
   

 
2002-2013 webmaster@napismi.cz
nahoru
TOPlist