Tethys - potápění v pohodě - Nový druh žraloka objeven v akváriu v Německu!

Tethys - zajímavosti a články


 

 Nový druh žraloka objeven v akváriu v Německu!Divernet News, 24. 8. 2004


Tomáš Kotouč: „Zní to dost neuvěřitelně, doufám, že jsem nenaletěl na nějakej aprílovej žert, ale zdroj i zpráva jsou seriózní. Pokud se někdo dostanete do zoo v Coburgu a uvidíte ho tam, napište mi J“.

Nový druh žraloka, který používá své ploutve spíše k poskakování než k plavání, byl objeven v jednom Německém akváriu.

Zvláštně vypadající žralok byl poslán do akvária Sea Star v Coburgu ze zoo v Rakousku. Poté se ke žralokovi dostavil bavorský expert, aby vyplnil panel pro návštěvníky, ale následně zjistil, že není schopen jej zaklasifikovat.

Podle ředitele Sea Star Petera Faltermeiera tento podivný druh dorazil z Schoenbrunské zoo ve Vídni, ale nebyl klasifikován jako žádný doposud známý žraločí druh, kterých je v současnosti popsáno 405.Tento cca 1m dlouhý žralok neumí pohybovat očima, má neobvykle dlouhé zuby a srst! Podle zoologů ve vodě spíše jakoby poskakuje a pohybuje ploutvemi spíše jako velryby namísto plavání jak to žraloci obvykle dělají.

Dr. Ekkehard Wolf z rakouské zoo, který nechal cenný exemplář zaslat do Coburgu, aniž by si řádně ověřil jeho cenu říká: „Pokoušíme se zjistit původ tohoto žraloka. Víme, že byl před pár lety prodán soukromou osobou do jednoho rakouského zverimexu. Ze zverimexu byl prodán do fitness centra v Horním Rakousku, které bylo později zničeno povodní. Ale žralok byl zachráněn a přemístěn do útulku pro zvířata, kde pobyl nějaký čas než se dostal do naší zoo. Bohužel jsme nerozpoznali o jaký unikát se jedná“.

Doktor ještě dodává, že nepovažuje za trapné, že experti zoo unikátního žraloka prodali a raději si jej neponechali a dodává: „Dostávají se k nám stovky exotických zvířat každý rok a není možné stíhat je všechny kategorizovat.

Kóta 2004
  
1721403457
   

 
2002-2013 webmaster@napismi.cz
nahoru
TOPlist