Tethys - potápění v pohodě - Delfíni potřebují pomoc potápěčů

Tethys - zajímavosti a články


 

 Delfíni potřebují pomoc potápěčůObrovská popularita plavání a potápění s delfíny začíná způsobovat, že delfíni trpí rušícími vlivy potápěčských lodí v Egyptě, varuje společnost Marine Connection www.marineconnection.org . 
Potápěči jsou obvykle poslední lidé, kteří by chtěli ubližovat delfínům a organizace jako British Divers Marine Life Rescue byla založena ukázat potápěčům praktickou cestu jak pomáhat delfínům a ostatním mořským živočichům.
Environmentální charita Marine Connection apeluje na potápěče, aby pomáhali zabránit chytání a obtěžování delfínů, což se velmi často děje na přání potápěčů, kteří se chtějí dostat delfínům co nejblíže.
Počátkem října charita zorganizovala demonstraci před japonskou ambasádou v Londýně na protest proti rybářským nájezdům na delfíny. Tato praxe probíhá tak, že hejno je zahnáno do zátoky, většina zvířat je zabita noži pro maso, mláďata jsou chycena a prodána akváriím a mořským parkům. Tato zvířata jsou potom součástí lukrativního byznisu "setkání s delfíny", kde lidé platí za plavání a potápění s delfíny.
"Já si nemyslím, že Japonci jsou si vědomi praxe chytání delfínů a kdyby byli, většina z nich by byla zděšena. Pokud by potápěčská komunita v Anglii měla jakýkoliv kontakt na japonské potápěče, ocenili bychom jejich informování co se děje", říká Margaux Dodds, ředitel Marine Connection. "Jednoduše, jsem si jist, že většina lidí si není vědoma krutostí, které jsou v pozadí programů "plavání s delfíny", protože kdyby to věděli, vyhýbali by se jim.
Organizace rovněž vede kampaň k zastavení obtěžování delfínů v oblasti Shab Samadai Reef v Rudém moři. Divocí delfíni navštěvují zátoku kvůli odpočinku a nabrání sil, ale zástupy výletních a potápěčských lodí berou turisty na plavání a potápění s delfíny. Jeden delfín nedávno zemřel kvůli kolizi s člunem. Takzvané "Dolphin Tours" začaly být ilegální od 1.10.2003, ale egyptští úřednící tento zákaz zatím nijak nekontrolují. Lístky na tours jsou stále prodávány ve většině hotelů v Hurghadě a zástup zájemců neopadá.
Každý potápěč, kterému by byl nabídnut delfíní trip v oblasti Shab Samadai, je laskavě žádán, aby kontaktoval Marine Connection na info@marineconnection.org

Divernet News 6. 10. 2003


 
1721398916
   

 
2002-2013 webmaster@napismi.cz
nahoru
TOPlist